Zaznacz stronę

Alicja Kubiak

psycholog, certyfikowany psychoterapeuta

O mnie

W 1987 roku ukończyłam wydział psychologii Uniwersytetu Warszawskiego (specjalizacja : psychologia kliniczna człowieka dorosłego). Doświadczenie kliniczne zdobywałam w Szpitalu Nowowiejskim w Warszawie. Później współpracowałam z Fundacją „Rodzić po ludzku” gdzie prowadziłam psychoterapię i udzielałam pomocy psychologicznej młodym matkom cierpiącym między innymi na depresję poporodową. Obecnie pracuję w Akademickim Ośrodku Psychoterapii należącym do Katedry Psychopatologii i Psychoterapii wydziału psychologii UW oraz prowadzę praktykę prywatną w gabinecie na warszawskim Ursynowie przy ul. Jana Żabińskiego 3 (telefon 692-782-195).

 

Szkolenie w zakresie psychoterapii psychoanalitycznej jest wieloletnie i wymagające.  Szkolenie teoretyczne obejmuje liczne seminaria z psychopatologii,psychologii rozwojowej, techniki psychoterapeutycznej i etyki. Przyszły psychoterapeuta psychoanalityczny zobowiązany jest też do przejścia własnej psychoterapii lub psychoanalizy i przez wiele lat pracuje pod ścisłą superwizją zanim uzyska certyfikat potwierdzający jego kompetencje do samodzielnej pracy.

Pomoc psychologiczna, psychoterapia w Warszawie

Prowadzę indywidualną psychoterapię psychoanalityczną i superwizje.

Psychoterapia psychoanalityczna to jeden z głównych, uznanych nurtów psychoterapeutycznych. Polega na analizie i interpretacji wewnętrznych konfliktów, mechanizmów obronnych i nieświadomych wzorców przeżywania i reagowania. Istotną rolę odgrywa relacja pacjenta z psychoterapeutą. Stwarza ona przestrzeń w której odtwarzają się wewnętrzne schematy pacjenta i w której może dojść do korygującej zmiany.

Psychoterapia psychoanalityczna znajduje zastosowanie w leczeniu

  • depresji,
  • zaburzeń lękowych,
  • zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych,
  • zaburzeń osobowości,
  • zaburzeń odżywiania się.

Pełna oferta gabinetu znajduje się na stronie certyfikowani-psychoterapeuci.pl

i

Dyplomy i certyfikaty

Posiadam certyfikat psychoterapeuty i superwizora Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz certyfikat psychoterapeuty szkoleniowego i superwizora Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.